Brusel přispěje na prevenci rizik

19.10.2010 8:30   |  

Evropská komise přispěje na ochranu vlád a bankéřů před příští krizí. Vyplývá to ze včerejšího oznámení unijní exekutivy o novém výzkumném projektu v oblasti informačních a komunikačních technologií, který má sloužit ke včasnému rozpoznání systémových rizik na finančních trzích.

To umožní vládám a bankám, aby podnikly potřebná opatření proti šíření nákazy.

Na záměru, jehož celkové náklady dosáhnou 2,48 milionu eur, se budou podílet výzkumní pracovníci z univerzit v Itálii, Španělsku, Švýcarsku a Spojeném království, odborníci z firmy Yahoo! a Evropská centrální banka. Ti budou nyní zjišťovat, jak daleko jsou finanční instituce ohroženy v důsledku komplexních, vysoce propojených digitálních informačních a transakčních systémů. Evropská komise přispěje částkou 1,8 milionu eur.

Nové ukazatele rizik by mohly využívat subjekty jako Evropská centrální banka, Evropský výbor pro systémová rizika či Basilejský výbor pro bankovní dohled.

Autor: Igor Záruba

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web