Budoucí Kellnerova banka už najímá zaměstnance

6.3.2011 20:28   |  

Společnost Brusson ze skupiny PPF, která má od loňského června zažádáno u ČNB o bankovní licenci, již spustila internetové stránky a zahájila i nábor zaměstnanců pro centrálu i pobočky ve velkých městech.

Firma, která by se v budoucnu měla jmenovat Air Bank, zatím vystupuje pod názvem Brusson, protože do získání licence nesmí mít v názvu slovo „banka“. Zajímavý je vznik jména. Brusson je italské lyžařské středisko, oblíbené u člena představenstva PPF, který dočasný název vybíral.

ČNB má na posouzení žádosti rok. V PPF předpokládají, že banka bude moci zahájit činnost letos na podzim.

Základní jmění společnosti Brusson, jejímž jediným akcionářem je holandská PPF Group N.V., dosahuje 292 milionů korun. Budoucí výrazně retailové orientaci banky napovídá, že členem jejího představenstva je i současný generální ředitel Home Creditu Erich Čomor.

Totožní jsou v Brussonu a Home Creditu i dva ze tří členů dozorčí rady. Home Credit stejně jako Brusson patří do skupiny PPF. PPF již v minulosti retailovou banku vlastnila. V roce 2000 koupila tehdejší Expandia Banku a přejmenovala ji na eBanku. Po šesti letech ji za 130 milionů eur prodala skupině Raiffeisen, která ji o dva roky později spojila s Raiffeisenbank ČR.

Autor: tos

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web