Buffett prodává dluhopisy

4.1.2011 11:29   |  

Miliardář Warren Buffett vkročil do nového roku s první větší nabídkou dluhopisů, které nabídne jeho investiční společnost.

Berkshire Hathaway nabídla zájemcům nezajištěné tří a desetileté dluhopisy. Buffett, který je pro svůj cit pro dobré investice znám pod přezdívkou věštec z Omahy, bude dluhopisy garantovat přes svou společnost Berkshire Hathaway.

Tříleté bondy budou nabízeny s plovoucím anebo fixním výnosem, zatímco desetileté budou mít výnos pevně daný, vyplývá ze žádosti podané Komisi pro cenné papíry.

O úpis dluhopisů se postarají banky Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Wells Fargo.

Desetileté dluhopisy, v celkové objemu 750 milionů dolarů, jsou nabízeny s výnosem 4,25 procent, tříleté bondy za 375 milionů dolarů s fixním výnosem přinesou investorům 1,5 procenta ročně. Poslední tranši za 375 milionů dolarů tvoří tříleté dluhopisy s plovoucím úrokem, který bude o 0,33 procenta vyšší než tříměsíční mezibankovní londýnská sazba.

Před rokem nabídla Berkshire Hathaway Finance dluhopisy za miliardu dolarů. Stejně jako aktuální nabídka byla z 25 procent tvořena dluhopisy a plovoucí sazbou a ze 75 procent bondy s fixní sazbou.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web