Buffett prodává dluhopisy

4.1.2011 11:29   |  

Miliardář Warren Buffett vkročil do nového roku s první větší nabídkou dluhopisů, které nabídne jeho investiční společnost.

Berkshire Hathaway nabídla zájemcům nezajištěné tří a desetileté dluhopisy. Buffett, který je pro svůj cit pro dobré investice znám pod přezdívkou věštec z Omahy, bude dluhopisy garantovat přes svou společnost Berkshire Hathaway.

Tříleté bondy budou nabízeny s plovoucím anebo fixním výnosem, zatímco desetileté budou mít výnos pevně daný, vyplývá ze žádosti podané Komisi pro cenné papíry.

O úpis dluhopisů se postarají banky Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Wells Fargo.

Desetileté dluhopisy, v celkové objemu 750 milionů dolarů, jsou nabízeny s výnosem 4,25 procent, tříleté bondy za 375 milionů dolarů s fixním výnosem přinesou investorům 1,5 procenta ročně. Poslední tranši za 375 milionů dolarů tvoří tříleté dluhopisy s plovoucím úrokem, který bude o 0,33 procenta vyšší než tříměsíční mezibankovní londýnská sazba.

Před rokem nabídla Berkshire Hathaway Finance dluhopisy za miliardu dolarů. Stejně jako aktuální nabídka byla z 25 procent tvořena dluhopisy a plovoucí sazbou a ze 75 procent bondy s fixní sazbou.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Řadu let se v Česku daří držet veřejné náklady na léky na uzdě. Nejdříve díky systému úředního stanovování cen a úhrad podle těch nejnižších v Evropě, pak díky dohodám Všeobecné… více

Mobilní web