Buffett vyrazil na nákupy do Německa. Zatím získal motorkářské prodejny

Slavný investor Warren Buffett nakoupil svou první německou společnost. Prodejce vybavení pro motorkáře Louis mu ale zjevně nestačí. Miliardář se u našich západních sousedů rozhlíží po dalších investičních příležitostech.

 Warren Buffett
25.2.2015 12:36   |  

Buffettova společnost Berkshire Hathaway během uplynulého týdne převzala hamburského obchodníka s příslušenstvím pro motocykly a jejich majitele Louis. Firma sice se svými více než 70 pobočkami v Německu a Rakousku patří k největším hráčům v oboru, ve srovnání s obvyklými Buffetovými investicemi ale přesto jde o malou rybu.

„Tato investice je menší než ty, které obvykle děláme, ale otevře nám dveře. Jsem rád, že jsme odemkli zámek k Německu,“ řekl Buffett deníku Financial Times. Hodnotu transakce obě strany tají, podle odhadů Louis změnil majitele za 400 milionů dolarů.

Buffetovy nákupy v Německu tím rozhodně nekončí. „V každém případě máme zájem o nákup dalších německých společností,“ řekl deníku Handelsblatt. „Německo je velkolepý trh,“ dodal.

Koupím firmy. Zn.: Za hotové

Americký investor, jehož portfolio tvoří převážně domácí firmy, už před několika měsíci ohlásil, že se hodlá více angažovat v Evropě. Kromě takzvaného německého Mittelstandu se chce zaměřit na zavedené rodinné podniky ve Francii nebo Itálii.

„Jestli někdo hledá pro svou firmu trvalý domov, tak jsme ti praví,“ prohlásil Buffett s tím, že kdo Berkshire Hathaway prodá svůj rodinný podnik, může si být jistý, že jej firma dál neprodá. „A za každý podnik - bez ohledu na jeho velikost – můžeme zaplatit v hotovosti,“ dodal investor.

Investorova vášeň
Převzetí firmy Louis není pro Warrena Buffetta první investicí týkající se motocyklů. V roce 2009 miliardář vyrovnal dluhy výrobce motocyklů Harley-Davidson. Injekce ve výši 303 milionů dolarů zachránila společnost před krachem. Půjčku s úrokem 15 procent Harley loni splatil.

Čtěte také:

Warren Buffett obrací. Už nevěří ropě, sází na traktory

Baterie za akcie: Buffett získá značku Duracell

Buffettův rekord: dvoumiliardová ztráta za 24 hodin

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Asociace exportérů mezi svými členy zatím žádný zvláštní růst v měnovém zajišťování nepozoruje. Na pojistku proti silné koruně je podle exportérů i analytiků zatím brzo. více

Komerční prezentace
Mobilní web