Bývalý Kellnerův šéf Maděryč prodal Impromat Japoncům

E15 exkluzivně Milan Maděryč, který byl svého času po Petrovi Kellnerovi druhým největším akcionářem skupiny PPF, udělal významný obchod s japonským koncernem Ricoh. Japonci od českého podnikatele koupili za blíže neurčenou cenu prodejce kopírek a dalších kancelářských Impromat CZ včetně slovenské části.

 Budova firmy Ricoh
10.7.2015 10:16   |  

Transakcí se završila spolupráce mezi Ricohem a Impromatem, která trvala už od 90. let. Právě v Maděryčově Impromatu začínala v roce 1990 také byznysová kariéra Petra Kellnera.

„Jsem nadšený z příležitostí, které přináší akvizice Impromatu pro zvýšení hodnoty nabízené zákazníkům v České republice a na Slovensku, kteří budou mít nyní přístup k celému portfoliu produktů a služeb Ricoh,“ uvedl David Mills, generální ředitel Ricoh Europe.

Značka Impromat CZ transakcí zanikne, firma se už bude jmenovat jen Ricoh. Jejím tuzemským šéfem bude Ivan Konečný, dosud obchodní ředitel Impromatu. Česká firma včetně její slovenské větve zahrnuje 250 zaměstnanců.

Prodavajícího zastupovala advokátní kancelář BBH, kupujícího Balcar Polanský & Spol. ve spolupraci s Eversheds.


Čtěte také:

O prvenství se dělit nebude

Kellner prodal zbytek Generali PPF Holdingu Italům, získal 35 miliard

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web