Byznys roku? Číňané chtějí vstoupit do skupiny J&T

25.10.2014 17:05   |  

Pátá největší investiční společnost v Číně, CEFC China Energy, se chystá v pondělí podepsat dohodu o převzetí třicetiprocentního podílu v česko-slovenské investiční skupině J&T. Prezident Miloš Zeman by tak ze své cesty mohl přivézt dosud největší čínskou investici v Česku.

Kvůli podpisu smlouvy má do Číny v neděli odcestovat místopředseda představenstva J&T Dušan Palcr, řekl deníku Parlamentní listy nejmenovaný člen prezidentovy delegace. Smlouvu již údajně schválilo čínské ministerstvo zahraničí i česká ambasáda v Pekingu.

Hodnota transakce má dosáhnout necelých 19 miliard korun. J&T zprávu odmítla komentovat. „V tuto chvíli se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ uvedla pro E15.cz mluvčí skupiny Monika Veselá.

Vstup čínského partnera má odstartovat spolupráci obou firem v Česku, na středoevropských trzích a také Číně. Obě skupiny se chtějí soustředit na bankovnictví a finanční služby, energetiku či strojírenství.

Prosadit se mohou i výrobci letadel

J&T by nebyla první českou investiční společností společností, která by se prosadila na čínském trhu. V zemi už několik let působí PPF prostřednictvím firmy Home Credit. „Velice si vážím podpory Tchien-ťinu ve věci společnosti Home Credit, která zde má své mateřské sídlo, kterou jste podporovali ještě v době, kdy měla pouze lokální licenci,“ řekl Zeman po návštěvě pobočky Home Credit ve městě.

Prezident mluvil také o dalších příležitostech pro české firmy v Číně, uspět by mohly podniky zabývající se odstraňováním znečištění životního prostředí a výrobci malých a středních letadel. Zeman také připomněl páteční podpis dohody o školení čínských letců v Česku.


Čtěte také:

Skupina J&T posiluje v Tatry mountain resorts

J&T stoupl zisk o 90 procent, díky prodeji majetku a akvizici Poštové banky

Slepá důvěra: Deset procent ročně od J&T banky. Nebo taky nic

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web