ČEB převede loňský zisk 71 milionů korun do rezervního fondu

28.4.2011 16:14   |  

Státní Česká exportní banka (ČEB) převede celý loňský čistý zisk 70,95 milionu korun do zákonného rezervního fondu. Rozhodla o tom dnes valná hromada ČEB, která zároveň schválila dluhopisový program banky do roku 2016 v celkovém rámci 400 milionů eur (zhruba 9,7 miliardy korun). Podmínkou tohoto programu je souhlas ministerstva financí.

ČEB zprostředkovává státní podporu vývozu poskytováním a financováním vývozních úvěrů a dalších služeb, jež s exportem souvisejí. ČEB loni podepsala smlouvy za 43,8 miliardy korun, což oproti roku 2009 představuje nárůst o 74 procent.

„Banka přispěla k postupnému oživování exportní výkonnosti České republiky, a to zejména u těch skupin zboží, kde je úloha středně a dlouhodobého financování nejdůležitější,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra, podle kterého ČEB loni zaznamenala výraznou úvěrovou expanzi a meziročně se stav úvěrů zvýšil o téměř 40 procent.

Akcionáři ČEB dnes schválili také zvolení dvou nových členů dozorčí rady banky, a to náměstka ministra financí Tomáše Zídka a ředitele odboru podpory exportu ministerstva průmyslu a obchodu ČR Zdeňka Vališe.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Erdogan: USA podporují teroristy. Mezi kurdskými milicemi a IS není rozdíl

Erdogan: USA podporují teroristy. Mezi kurdskými milicemi a IS není rozdíl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes odsoudil americkou podporu kurdským bojovníkům v Sýrii, kde byli američtí vojáci přistiženi s insigniemi kurdských milicí YPG. Ty… více

Komerční prezentace
Mobilní web