ČEB převede loňský zisk 71 milionů korun do rezervního fondu

28.4.2011 16:14   |  

Státní Česká exportní banka (ČEB) převede celý loňský čistý zisk 70,95 milionu korun do zákonného rezervního fondu. Rozhodla o tom dnes valná hromada ČEB, která zároveň schválila dluhopisový program banky do roku 2016 v celkovém rámci 400 milionů eur (zhruba 9,7 miliardy korun). Podmínkou tohoto programu je souhlas ministerstva financí.

ČEB zprostředkovává státní podporu vývozu poskytováním a financováním vývozních úvěrů a dalších služeb, jež s exportem souvisejí. ČEB loni podepsala smlouvy za 43,8 miliardy korun, což oproti roku 2009 představuje nárůst o 74 procent.

„Banka přispěla k postupnému oživování exportní výkonnosti České republiky, a to zejména u těch skupin zboží, kde je úloha středně a dlouhodobého financování nejdůležitější,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra, podle kterého ČEB loni zaznamenala výraznou úvěrovou expanzi a meziročně se stav úvěrů zvýšil o téměř 40 procent.

Akcionáři ČEB dnes schválili také zvolení dvou nových členů dozorčí rady banky, a to náměstka ministra financí Tomáše Zídka a ředitele odboru podpory exportu ministerstva průmyslu a obchodu ČR Zdeňka Vališe.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web