Černé vyhlídky Erste: kvůli Maďarsku přijde o deset miliard

aktualizováno Rakouská finanční skupina Erste Group Bank nyní předpokládá, že kvůli novému maďarskému zákonu, podle kterého musí banky odškodnit klienty za sporné praktiky u devizových půjček, přijde v letošním roce až o 360 milionů eur, tedy téměř deset miliard korun. Banka, jejíž součástí je rovněž Česká spořitelna, přitom původně odhadovala, že tato ztráta dosáhne maximálně 300 milionů eur.

ilustrační foto
23.9.2014 17:36   |  

Podle zákona, který maďarský parlament schválil v červenci, budou banky muset odškodnit klienty za kontroverzní praktiky při stanovování poplatků a úroků u úvěrů a za způsob určování kurzů u devizových půjček.

Erste začátkem července varovala, že letos kvůli problémům v Maďarsku a Rumunsku vykáže rekordní čistou ztrátu v objemu až 1,6 miliardy eur. V samotném prvním pololetí banka prodělala téměř 930 milionů eur po zisku přes 300 milionů eur před rokem.

Vývoj akcií Erste na Pražské burze za posledních 5 let

Konkurenční rakouská bankovní společnost Raiffeisen Bank International dnes zvýšila odhad ztrát spojených s maďarským zákonem o polovinu na 240 milionů eur. Varovala, že kvůli potížím v Maďarsku a na Ukrajině letos vykáže první celoroční ztrátu ve své historii.


Čtěte více:

Raiffeisenbank čeká kvůli Ukrajině a Maďarsku ztrátu. První v historii

Česká spořitelna chce prodávat na pobočkách energie

Exšéf České spořitelny koupil akcie Erste

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web