Češi jsou pružní, pětina banku změnila, čtvrtina o tom uvažuje

Češi jsou ve správě rodinných financí poměrně pružní, i když se často tvrdí opak. Svou banku za jinou vyměnila v uplynulých letech pětina Čechů, další se na to chystají. Populární jsou především nové banky, které přišly s různými inovacemi.

Bankomat Air Bank
9.6.2014 12:42   |  

Zjistil to průzkum společnosti STEM/MARK. Jen k pětici Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank a Zuno už přišlo podle statistik samotných bank více než milion a čtvrt klientů.

Anketa

Změnili jste v poslední době svou banku?

Ano   52% Ne   26% Chystám se   22%

V anketě hlasovalo 305 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Počet klientů nových bank ale může v budoucnu růst ještě rychleji. Jak dál vyplynulo z průzkumu, o změně banky v současnosti uvažuje dalších 24 procent Čechů.

Nové banky v hledáčku

A to novým bankám nahrává. Pokud by si dnes totiž klienti znovu vybírali, kde si založí svůj běžný účet, pro 55 procent z nich by byla první volbou právě některá z nových bank. Naopak do některé ze tří největších bank by šlo 26 procent klientů.

Jedním z důvodů, proč někteří klienti i přes preferenci jiné banky zůstávají u své původní, je vnímání, že změna banky je obtížný a zdlouhavý proces. Klienti přitom mohou už několik let využívat ke změně banky takzvaný kodex mobility, který změnu banky velmi usnadňuje i zrychluje.

Nová banka totiž sama za klienta kompletně převede celý jeho běžný účet včetně všech trvalých příkazů a inkas z původní banky. Vyřídí za něj také všechny formality včetně zrušení starého účtu.

Klientům si stačí jen založit účet u nové banky a dát k převodu účtu písemný souhlas. Převod účtu následně obvykle netrvá déle než dva týdny.

Podle průzkumu však celých 83 procent lidí o kodexu mobility zatím vůbec neví. Také to se ale snaží některé banky přes své PR změnit.


Čtěte také:

Konec papírových peněz – sci-fi nebo blízká budoucnost?

Banka Zuno na sociálních sítích vsadila na soutěž k mistrovství světa ve fotbalu


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo aktualizováno

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump se rozhodl sestavit profesionální volební štáb, který by nahradil jeho skromný tým poradců z primárních voleb. Newyorský miliardář… více

Komerční prezentace
Mobilní web