Češi loni prosázeli 124 miliard, provozovatelé vydělali 28 miliard

Češi loni prosázeli celkem 123,9 miliardy korun, což je meziročně o 0,9 procenta méně. Nejvíce z toho, 51,4 miliardy korun, připadlo na interaktivní videoloterijní terminály, což představuje 41,5 procenta všech vložených peněz. Vyplývá to ze statistiky výsledků provozování loterií a jiných podobných her za rok 2013, kterou zveřejnilo ministerstvo financí.

Sázková kancelář Fortuna
17.7.2014 14:54   |  

Z celkové výše prosázených sázek se hráčům na výhrách vrátilo 95,3 miliardy korun, provozovatelům tak zůstalo 28,6 miliardy korun.

Největší nárůst objemu vložených částek nastal podobně jako v roce 2012 v oblasti číselných a okamžitých loterií, u karetních turnajů pořádaných v kasinech či u internetových kurzových sázek.

„Nově evidujeme zvýšení objemu vložených finančních prostředků také u binga, které v minulých třech letech zažívalo stagnaci,“ uvedl resort na svém webu.

Naproti tomu nastal meziroční propad zejména u peněžitých a věcných loterií, lokálních loterních systémů, výherních hracích přístrojů a u karetních turnajů hraných prostřednictvím internetu.

Podíl nejrozšířenějšího typu hazardu, interaktivních videoloterijních terminálů, na celkových vložených částkách se takřka nezměnil. Loni činil 41,5 procenta. Ty tak zároveň přinesly svým provozovatelům největší příjmy, když jim z prosázených peněz zůstalo více než 14 miliard korun.


Čtěte také:

Šampionát byl pro české sázkaře rekordní. Vsadili přes 1,4 miliardy

Na Wimbledon se sázelo ve velkém. Fortuna přijala rekordních 220 milionů

Češi na hokejový šampionát prosázeli přes půl miliardy korun


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web