Češi platí za účet v bance téměř 250 korun měsíčně

19.7.2010 11:42   |  

Češi platí za používání bankovního účtu průměrně téměř 250 korun měsíčně. Nejméně zaplatí klienti u mBank, kde vychází užívání běžného účtu na devět korun měsíčně, u nejdražších účtů přesahují průměrné měsíční náklady 500 korun.

Vyplývá to z výsledků kalkulátoru bankovních poplatků za druhé čtvrtletí, které dnes zveřejnil server bankovnipoplatky.com. „Stejně jako v předchozím kvartálu se na prvním místě s přehledem umístila mBank a dá se očekávat, že i po zvýšení, respektive zavedení určitých poplatků se i do budoucna bude držet na špici. Velmi dobrého výsledku se opět podařilo dosáhnout FIO a Poštovní spořitelně,“ uvádí se na serveru.

Druhá pozice s poměrně velkým odstupem tak připadla běžnému účtu od Fio banky, jehož používání vychází na 70 korun měsíčně. Na třetím místě skončilo konto GE Money Genius Active od GE Money Bank s měsíčními náklady 87 korun.

Naopak k nejdražším patří podle údajů kalkulátoru účty GE Money Genius Gold a ČSOB Exkluzivní Konto, jejichž používání stojí přes 500 korun za měsíc. „Celkový poplatek klienta je ovlivněn nejen tím, jak drahou banku má, ale především, jak se v ní chová. Pokud je někdo velmi aktivní, tak i v průměrně drahé bance bude platit měsíčně stokoruny. Pokud někdo banku prakticky neužívá, tak i v drahé bance se může dostat pod 100 Kč měsíčně,“ uvedli autoři projektu.

Pět nejlevnějších účtů

Pořadí Účet Průměrné náklady
1. mBank mKONTO 9 Kč
2. Fio běžný 70 Kč
3. GE Money GENIUS ACTIVE 87 Kč
4. GE Money GENIUS GOLD 87 Kč
5. Raiffeisenbank eKonto Premium 107 Kč

Pět nejdražších účtů

Pořadí Účet Průměrné náklady
34. UniCredit Konto Exkluzive 457 Kč
35. CITI-konto 487 Kč
36. Raiffeisenbank Zlaté konto 488 Kč
37. GE Money GENIUS GOLD 544 Kč
38. ČSOB EXKLUZIVNÍ KONTO 545 Kč

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Autor: prh, čtk

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web