Češi přestali šetřit. Zadluženost domácností se v únoru téměř zdvojnásobila

Dluh českých domácností u bank a finančních institucí v únoru vzrostl. Od konce ledna se zvýšil o 773 milionů na 1,206 bilionu korun. Také meziročně byla únorová zadluženost vyšší, a to o 45,6 miliardy, vyplývá z dnešních údajů České národní banky.

 Ilustrační foto
31.3.2014 21:14   |  

Zadluženost firem se naopak snížila. Proti prvnímu měsíci roku klesla o 6,1 miliardy na 989,4 miliardy korun. Proti loňskému lednu byla naopak vyšší o téměř 11 miliard.

Na jednodenních vkladech měly u bank domácnosti uloženo 1,254 bilionu korun, od ledna se tak objem jejich vkladů zvýšil o 14 miliard a od loňského února o 80 miliard. Na účtech s výpovědní lhůtou měly domácnosti uloženo 335,1 miliardy korun, v meziměsíčním srovnání tedy o 2,5 miliardy méně a v meziročním o 7,1 miliardy méně.

Zadluženost
Centrální banka poskytuje tuto statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Odvozuje se z bilancí měnových finančních institucí, které zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku také fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.

Čtěte také:

Zadlužení Čechů je vysoké, míní většina lidí

Dluhy domácností u bank letos klesají. Celkově však rostou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě Fotogalerie

Hospodaření společnosti Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, která v centru Prahy provozuje butiky s luxusním zbožím, skončilo loni ztrátou 153 milionů korun. V… více

Mobilní web