Češi se bojí půjčovat. Dluhy domácností po jedenácti letech klesly

Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v lednu poprvé od září 2001 meziměsíčně klesly. Snížily se o 2,6 miliardy korun na 1,16 bilionukorun.

 ilustrační foto
28.2.2013 11:40   |  

Meziměsíčně zadlužení domácností sice kleslo, ale meziročně dál roste. Proti loňskému lednu byly dluhy vyšší o 42 miliard korun. V září 2001 činila výše zadlužení českých domácností u bank a finančních institucí 123,6 miliardy korun.

Anketa

Máte v současné době strach se zadlužit?

Ano, novou půčku bych si nevzal   61% Ne, uvažuji o půjčce u finanční instituce   10% Nikdy jsem půčku neměl a o žádné neuvažuji   29%

V anketě hlasovalo 244 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Zadluženost podniků v letošním prvním měsíci meziročně stoupla o necelých 23 miliard korun na 976,5 miliardy korun. Proti prosinci se dluhy zvýšily o 16 miliard korun.

Jednodenní vklady domácností u bank a finančních institucí stouply meziměsíčně o téměř 22 miliardy korun na 1,164 bilionu korun. Meziročně byly vyšší přibližně o 88 miliard korun.

Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, v lednu činily 342,2 miliardy korun. Meziročně stouply o 3,7 miliardy korun a meziměsíčně o zhruba půl miliardy korun.


Přijatelnost půjček: časové srovnání (v procentech)


Centrální banka poskytuje tuto statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Ten se odvozuje z bilancí měnových finančních institucí, které zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.


Také čtěte:

Zadlužit se kvůli autu nebo dovolené? Češi se to odnaučují

Po bankách chce 36 tisíc lidí zpět poplatky za půl miliardy


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo aktualizováno

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump se rozhodl sestavit profesionální volební štáb, který by nahradil jeho skromný tým poradců z primárních voleb. Newyorský miliardář… více

Komerční prezentace
Mobilní web