Češi státu půjčili téměř 16 miliard

Lidé si v rámci jarní emise objednali a zaplatili spořicí státní dluhopisy za 15,3 miliardy korun. Uvedl to mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Celkové objednávky ke konci května činily 15,9 miliardy korun.

 ilustrační foto
11.6.2012 14:51   |  

Ministerstvo financí plánovalo prodat v rámci emise dluhopisy za deset až 20 miliard korun. Podle Jakoba ministerstvo považuje emisi za úspěšnou a na podzim plánuje další.

Anketa

Koupil (a) byste si české státní dluhopisy?

Ano   19% Ne   77% Nevím   4%

V anketě hlasovalo 124 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Letos si chce ministerstvo financí podle materiálu nazvaného „Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2012“ půjčit přes 243 miliard korun. V sumě je zahrnuta i jarní a podzimní emise spořicích dluhopisů. „Ministerstvo financí může být obecně spokojeno s probíhajícími aukcemi všech možných dluhopisů od začátku roku, když si již ke konci března obstaral 50 procent svých plánovaných celoročních výpůjčních potřeb a v polovině roku očekáváme pokrytí finančních potřeb z 80 procent,“ uvedl již dříve analytik Komerční banky Miroslav Frayer.


Více čtěte

David Klimeš: Bankéř Kalousek

Nová emise spořicích dluhopisů pro občany bude 12. června

O spořicí dluhopisy je zájem: Češi jich už objednali za 10 miliard


Ministerstvo lidem nabídlo pětiletý kuponový a reinvestiční spořicí dluhopis, 1,5letý diskontovaný dluhopis a sedmiletý protiinflační dluhopis. Největší zájem měli podle předběžných statistik investoři o 1,5letý diskontovaný dluhopis. Podrobnější statistiky ministerstvo financí zveřejní v týdnu od 18. června. Loni na podzim si investoři objednali spořicí dluhopisy za více než 20 miliard korun.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě Fotogalerie

Hospodaření společnosti Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, která v centru Prahy provozuje butiky s luxusním zbožím, skončilo loni ztrátou 153 milionů korun. V… více

Mobilní web