Česká a slovenská UniCredit zvýšila zisk o více než třetinu

Česká a slovenská UniCredit Bank vytvořila za tři čtvrtletí čistý zisk 3,68 miliardy korun, což je o 37 procent více než ve stejném období loni. Aktiva banky stoupla meziročně o 21 procent na 509,64 miliardy korun.

Unicredit Bank
12.11.2014 9:09   |  

Vklady bankovních klientů meziročně vzrostly o devět procent, konsolidované úvěry klientům se zvýšily o 21,1 procenta. Úvěry poskytnuté bankovním klientům bez vlivu fúze české a slovenské UniCredit Bank vzrostly v ČR o 7,2 procenta a na Slovensku o devět procent. Úvěry klientům leasingových společností stoupy o 7,3 procenta.

Rostoucí spotřeba domácností jako tahoun růstu

„Hlavním tahounem ekonomického růstu se stala domácí poptávka, zejména rostoucí spotřeba domácností, a to jak v Česku, tak na Slovensku. Postupné oživení ekonomiky se promítlo i do objemu poskytnutých úvěrů naší bankou na obou trzích. Nadále také posilujeme naši pozici ve financování movitých věcí, což se projevilo v růstu objemu poskytnutých úvěrů klientům leasingových společností,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank CR and Slovakia Jiří Kunert.

Konsolidovaný čistý výnos z úroků banky se zvýšil o 24,1 procenta na 7,5 miliardy korun. Konsolidované čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 11,4 procenta na 2,69 miliardy korun. Všeobecné správní náklady stouply o 4,5 procenta na 5,3 miliardy korun.

Banka prošla zátěžovým testem ECB

„Výsledek zátěžové zkoušky a kontroly kvality aktiv, který uskutečnila Evropská centrální banka, potvrdil silnou kapitálovou pozici skupiny UniCredit. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia si nadále zachovává silnou kapitalizaci, která se odráží v konsolidované kapitálové přiměřenosti 14,63 procenta,“ upozornil finanční ředitel UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank
Konsolidovaný čistý zisk UniCredit Bank za první tři čtvrtletí 2014 zahrnuje výsledky UniCredit Bank v ČR a na Slovensku včetně výsledků společností UniCredit Leasing CZ a UniCredit Leasing Slovakia a jejich dceřiných společností. Při porovnání data za první tři čtvrtletí roku 2013 zahrnují souhrnné výsledky UniCredit Bank v Česku a na Slovensku bez UniCredit Leasing CZ a UniCredit Leasing Slovakia a jejich dceřiných společností.
UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Čtěte také:

UniCredit Bank koupila miliardový podíl v O2

UniCredit Bank zavádí refinancování kreditních karet

UniCredit Bank výrazně snižuje sazby u hypoték pro desetileté fixace

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web