Česká bankovní asociace spouští finační kurzy pro děti

30.9.2010 15:36   |  

Děti ze základních škol si mohou ode dneška vyzkoušet své znalosti financí. Česká bankovní asociace totiž připravila jednoduchý kurz rodinných financí a finančního vzdělávání pro žáky základních škol, které funguje přes internet.

Strány www.financnivzdelavani.cz mají podle výkonného ředitele České bankovní asociace Jana Matouška zpřístupnit podklady pro finanční vzdělávání každému učiteli, který si najde čas doslova „osmkrát“ kliknout na internet a poté si materiály v klidu pročíst. Kurz vznikl na půdě České bankovní asociace a na obsah kurzů dohlíželi odborníci asociace. Konečnou podobu lektorovala Michaela Dvořáková z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Kurz je rozdělen do osmi pracovních listů s metodickými pokyny, z nichž čtyři a čtyři vždy tvoří uzavřenou část. Důvod je jednoduchý: vzhledem k hodinové dotaci předmětu „Výchova k občanství“ je pravděpodobné, že minimálně osmihodinový celek se někomu bude zdát příliš velký.

První čtyři listy nejprve studenty seznamují s penězi a jejich funkcí, především je učí, jak má vypadat rodinný rozpočet, jaké existují příjmy a výdaje, jak si hlídat, abychom neutráceli víc, než si vyděláme, které nákupy mají hodnotu dlouhodobých investic a které jen krátkodobé spotřeby. Jedním z nejdůležitějších bodů je varování před neuvážlivým půjčováním si peněz s jednoduchou radou, jak si stanovit maximální možnou půjčku, kterou si mohu dovolit.

Další čtyři listy demonstrují, že banka není místo, kam se chodí pro peníze, když dojdou, ale místo, kde se peníze jen schraňují, případně půjčují. Většina druhé části je pak věnována bezpečnému placení, bezpečnému nakládání s platebními kartami apod.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web