Česká Coca-Cola sníží jmění o 700 milionů, peníze pošle do Holandska

Tuzemská dceřiná společnost světové jedničky ve výrobě nealkoholických nápojů, Coca-Cola HBC Česká republika, sníží své základní jmění o 700 milionů korun na 1,873 miliardy. Rozhodla o tom valná hromada firmy.

Reklama ve své krystalicky čisté podobě
22.8.2013 18:46   |  

„Ke snížení základního kapitálu společnosti došlo v důsledku optimalizace kapitálové struktury. Je potvrzením faktu, že jsme vybudovali stabilní podnikání, které je z dlouhodobého pohledu schopno zajistit svůj další rozvoj v České republice z vlastních zdrojů,“ řekl serveru E15.cz mluvčí firmy Milan Luzum.

Peníze podle všeho zamíří k mateřské nizozemské společnosti CC Beverages Holdings II, která je jediným společníkem Coca-Coly HBC ČR. O snížení tak rozhodla právě mateřská firma, neboť vykonává působnost valné hromady české dcery.

Mluvčí na dotaz neuvedl, zda peníze budou použity na případné investice v Česku, či je využije mateřská firma. Podle údajů společnosti přitom Coca-Cola HBC ČR od roku 1990 investovala v Česku více než 6,5 miliardy korun.

Nejvíce peněz směřovalo do výrobního závodu v pražských Kyjích, do rozvoje distribuční infrastruktury a do tréninku a dlouhodobého rozvoje zaměstnanců. „Jen v posledních pěti letech společnost proinvestovala 1,4 miliardy korun,“ podotkl Luzum.

Zisk tuzemské pobočky Coca-Coly v posledních letech každoročně překračuje 200 milionů korun, což je dalším zdrojem peněz pro mateřskou firmu. Valná hromada tak před dvěma lety například rozhodla o tom, že ze zisku v roce 2010 ve výši 244 milionů bude 232 milionů vyplaceno právě CC Beverages Holdings II.

Tržby Coca-Coly HBC ČR dosáhly v roce 2011 šesti miliard, což bylo meziročně o čtyři procenta méně. Výsledky za loňský rok zatím firma neuvedla.


Čtěte také:

Coca-Cola narazila s plánem skladu v Praze

Goldman Sachs vozí hliník na okružní jízdy. Zdražila tím i Coca Colu

Evropané šetří, Coca-Cola i Pepsi přicházejí o tržby

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web