Česká národní banka odebrala licenci další družstevní záložně

8.12.2010 17:59   |  

Česká národní banka (ČNB) odebrala Vojenské družstevní záložně (VDZ) povolení působit jako družstevní záložna. Důvodem jsou podle ČNB přetrvávající závažné nedostatky v podnikání této instituce. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.

„Vojenská družstevní záložna nebyla dlouhodobě schopna plnit zákonem stanovené minimální požadavky na kapitálové vybavení, což ohrožovalo její finanční stabilitu a zájmy jejích vkladatelů. Vedle toho byla zjištěna i četná pochybení, jako překračování limitů úvěrové angažovanosti nebo nedostatky v řídicím a kontrolním systému,“ uvedl Tomáš Zimmermann z Odboru komunikace ČNB.

Vojenská družstevní záložna vykazovala ke konci října 2010 objem klientských vkladů 137 milionů korun a celkovou bilanční sumu zhruba 165 milionů korun. Podle výše objemu klientských vkladů činil podíl VDZ na trhu družstevních záložen 0,8 procenta.

Naposledy ČNB odejmula povolení k činnosti v sektoru družstevních záložen Úvěrnímu družstvu PDW, Praha v březnu 2010. Důvodem byly také nedostatky v činnosti.
Celý sektor družstevních záložen měl na konci letošního třetího čtvrtletí bilanční sumu převyšující 18,4 miliardy korun. K dnešnímu dni má platnou licenci 14 družstevních záložen.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web