Česká národní banka odebrala licenci další družstevní záložně

8.12.2010 17:59   |  

Česká národní banka (ČNB) odebrala Vojenské družstevní záložně (VDZ) povolení působit jako družstevní záložna. Důvodem jsou podle ČNB přetrvávající závažné nedostatky v podnikání této instituce. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.

„Vojenská družstevní záložna nebyla dlouhodobě schopna plnit zákonem stanovené minimální požadavky na kapitálové vybavení, což ohrožovalo její finanční stabilitu a zájmy jejích vkladatelů. Vedle toho byla zjištěna i četná pochybení, jako překračování limitů úvěrové angažovanosti nebo nedostatky v řídicím a kontrolním systému,“ uvedl Tomáš Zimmermann z Odboru komunikace ČNB.

Vojenská družstevní záložna vykazovala ke konci října 2010 objem klientských vkladů 137 milionů korun a celkovou bilanční sumu zhruba 165 milionů korun. Podle výše objemu klientských vkladů činil podíl VDZ na trhu družstevních záložen 0,8 procenta.

Naposledy ČNB odejmula povolení k činnosti v sektoru družstevních záložen Úvěrnímu družstvu PDW, Praha v březnu 2010. Důvodem byly také nedostatky v činnosti.
Celý sektor družstevních záložen měl na konci letošního třetího čtvrtletí bilanční sumu převyšující 18,4 miliardy korun. K dnešnímu dni má platnou licenci 14 družstevních záložen.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web