Česká pojišťovna loni vydělala rekordních 11 miliard korun

15.4.2011 17:47   |  

Česká pojišťovna (ČP) v roce 2010 hospodařila se ziskem. I po zdanění vydělala 11,2 miliardy korun, což je prozatím její maximální zisk. O rok dříve to přitom bylo 7,38 miliardy korun. Vyplývá to z nekonsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů, které dnes ČP zveřejnila.

Tohoto rekordního výsledku ČP dosáhla díky jednorázovým operacím, velmi dobrým výsledkům z investování a díky stabilním provozním výsledkům. Největší nárůsty předepsaného pojistného zaznamenalo pojištění velkých rizik a jednorázové životní pojištění. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven přesáhlo 38 miliard korun.

Předepsané pojistné neživotního pojištění loni dosáhlo 21,5 miliardy korun. Největší meziroční nárůst zaznamenalo především pojištění velkých rizik (+7 procent). Předepsané pojistné v životním pojištění dosáhlo 15,7 miliardy korun.

Vlastní kapitál ČP k 31. prosinci 2010 činil 24,2 miliardy korun a bilanční suma 126,5 miliardy korun. Hrubá výše technických rezerv činila 90,5 miliardy korun. Na začátku letošního roku potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s hodnocení České pojišťovny na úrovni A+. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze v ČR získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Autor: mediafax, krb

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web