Česká pojišťovna masivně propouští

16.12.2010 7:08   |  

Česká pojišťovna letos propustí stovky lidí. Nyní dostává výpověď zhruba dvě stě pracovníků centrály pojišťovny. Snižování počtu zaměstnanců přitom probíhá už od poloviny roku. Pojišťovna bojuje s poklesem čistého zisku i podílu na trhu.

Mluvčí pojišťovny Tomáš Zavoral uvedl, že od letošního července probíhá v České pojišťovně řada změn, které mají podpořit růst ústavu a vytvořit pro něj kapacitu. Kromě propouštění jde o změny v produktech i distribuční síti. „Součástí je i řada organizačních změn, kdy se některé útvary centralizují, jiné nové vznikají a některé zeštíhlují. Zásadní reorganizace se v posledním kvartálu roku 2010 dotkla hlavně zaměstnanců centrály v Praze, kde odešly necelé dvě stovky zaměstnanců,“ dodal Zavoral. Celkem pracovalo v České pojišťovně ke konci září 3972 lidí. Podle Zavorala to však neznamená, že počet zaměstnanců bude na konci roku o plné dvě stovky nižší.

„Zatímco jsme se na jedné straně s některými zaměstnanci museli bohužel rozloučit, některé útvary posilujeme, takže celkový počet zaměstnanců se ke konci roku nemusí příliš lišit od stavu na konci září. Navíc řada zaměstnanců centrály, kterých se reorganizace přímo dotkla, fyzicky pojišťovnu opouští až na konci ledna či února,“ vysvětlil.

Pojišťovna postupně snižuje stavy zaměstnanců řadu let. Podobně velká Kooperativa má nyní podle mluvčího Marka Vícha 3800 zaměstnanců, což je s pojišťovnou srovnatelné. „My ale jako jedni z mála máme zhruba tisícovku našich obchodních zástupců v zaměstnaneckém poměru,“ uvedl Vích.

Letos má pojišťovna slabší obchodní rok než loni. Její výnosy za letošní tři čtvrtletí klesly meziročně z 28,8 miliardy korun na 27 miliard. Čistý zisk klesl z 4,8 miliardy korun na 3,6 miliardy korun. České pojišťovně – i když je stále jedničkou – také postupně klesá podíl na trhu, což je logické, neboť začínala jako dominantní hráč. Pojišťovna má od června nového ředitele Pavla Řeháka, který má za cíl klesající trend zastavit.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web