Česká pojišťovna vstoupila do sdružení Solus

Do sdružení Solus se zapojila první pojišťovací instituce, o jeho služby má zájem Česká pojišťovna. Zařadila se tak vedle banky, mobilní operátory či distributory energií.

 Česká pojišťovna
30.10.2012 10:51   |  

„Kromě sektorového řešení České asociace pojišťoven, které již Česká pojišťovna využívá, chceme těžit z výhod multisektorového řešení, které nabízí sdružení Solus,“ uvedl ředitel odboru vyšetřování a vnitřní bezpečnosti České pojišťovny Jaromír Kaděra.

Česká pojišťovna se stala čtyřicátým členem sdružení. V rámci Solus spolupracují členské společnosti od roku 1999 při prevenci předlužování klientů, při omezování růstu počtu dlužníků v prodlení a při zvyšování vymahatelnosti dluhů po splatnosti.

„Zapojení České pojišťovny do činnosti sdružení Solus si velmi vážíme a je logickým vyústěním naší dlouhodobé snahy o vytvoření nezastupitelného nástroje pro řízení rizik u poskytovaných služeb v rámci jednotlivých ekonomických sektorů,“ poznamenal tajemník sdružení Solus Jan Stopka.


Čtěte také:

SOLUS: Počet dlužníků vzrostl o osmnáct procent

Potíže se splátkami má téměř osm procent lidí


Dodal, že v současnosti Solus vede jednání i s dalšími pojišťovnami. K jejich zapojení by mohlo podle něj dojít v horizontu několika měsíců.

Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web