Česká Sberbank zlepšila výsledky

Česká pobočka největší ruské banky Sberbank zlepšila v prvním pololetí hospodaření. Zisk vzrostl na 152,3 milionu korun z 142,9 milionu v pololetí loňského roku. Bance se dařilo i obchodně, aktiva jí narostla za rok z loňských 66 miliard korun na 70,1 miliardy korun.

Pobočka Sberbank na pražském Andělu
25.8.2014 8:35   |  

Vyplývá to z pololetních výsledků zveřejněných bankou. „Rostli jsme ve všech kategoriích, zaznamenali jsme pokles nesplácených úvěrů. Důvodem je, že banka k růstu dostala nový stimul. Období, které trvalo chvíli po převzetí banky novým majitelem, kdy se moc nevědělo, jaká bude strategie, je pryč,“ komentoval výsledky šéf Sberbank CZ Vladimír Šolc. Banka chce posilovat ve všech obchodních segmentech — retailu, menších podnicích i velkých korporacích.

Tuzemská Sberbank, která patří mezi středně velké banky, působila od devadesátých let na českém trhu pod značkou Volksbank. Před dvěma lety koupila ruská jednička od Rakušanů celou síť středo a východodoevropských bank Volksbank International.

Sberbank CZ se i při růstu poměrně daří hlídat riziko. Nesplácené úvěry klesly z loňských 4,4 miliardy na 3,9 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost ke konci června činila 15,45 procenta.


Čtěte také:

Ruské akcie prudce stouply. Díky důvěře vůči bankám

Rusko může mít hned dva vlastní platební systémy

EU zakázala přístup k evropským penězům pětici ruských bank

Autor: >tzv

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web