Česká skupina Monetica vlastní již sto procent České mincovny

Česká investiční skupina Monetica koupila od švýcarské společnosti Amera Payment Systems 15procentní podíl ve společnosti Česká mincovna, a stala se tak jejím 100procentním vlastníkem. Česká mincovna razí všechny české oběžné i pamětní mince vydávané Českou národní bankou.

 ilustrační foto
21.10.2014 15:23   |  

Mincovna rozvíjí i vlastní výrobu mincí a medailí a zabývá se distribucí zlatých investičních slitků. „Odkupem podílu od švýcarského výrobce střížků pro výrobu mincí tak Monetica dosáhla toho, že Česká mincovna je výhradně v českých rukou. Vlastníkem Monetiky je David Zoubek,“ uvedl finanční analytik společnosti Monetica Martin Bernát.

Monetica je investiční a poradenská společnost zaměřující se na středně velké investice v České republice a regionu střední a východní Evropy. Monetica se soustředí na investice do tradičních značek v oblasti výroby, služeb a finančního sektoru, včetně rodinných firem vzniklých v posledních 25 letech. Česká mincovna loni oslavila 20 let od svého založení.


Čtěte také:

Českou mincovnu získala Monetica za 300 milionů korun

Česká mincovna vydala na světě unikátní platinovou medaili. Cena: 750 tisíc


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web