Česká skupina Monetica vlastní již sto procent České mincovny

Česká investiční skupina Monetica koupila od švýcarské společnosti Amera Payment Systems 15procentní podíl ve společnosti Česká mincovna, a stala se tak jejím 100procentním vlastníkem. Česká mincovna razí všechny české oběžné i pamětní mince vydávané Českou národní bankou.

 ilustrační foto
21.10.2014 15:23   |  

Mincovna rozvíjí i vlastní výrobu mincí a medailí a zabývá se distribucí zlatých investičních slitků. „Odkupem podílu od švýcarského výrobce střížků pro výrobu mincí tak Monetica dosáhla toho, že Česká mincovna je výhradně v českých rukou. Vlastníkem Monetiky je David Zoubek,“ uvedl finanční analytik společnosti Monetica Martin Bernát.

Monetica je investiční a poradenská společnost zaměřující se na středně velké investice v České republice a regionu střední a východní Evropy. Monetica se soustředí na investice do tradičních značek v oblasti výroby, služeb a finančního sektoru, včetně rodinných firem vzniklých v posledních 25 letech. Česká mincovna loni oslavila 20 let od svého založení.


Čtěte také:

Českou mincovnu získala Monetica za 300 milionů korun

Česká mincovna vydala na světě unikátní platinovou medaili. Cena: 750 tisíc


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Finanční správa zřejmě bude moci prověřovat výši majetku poplatníků

Finanční správa zřejmě bude moci prověřovat výši majetku poplatníků

Při podezření, že rozdíl mezi nárůstem jmění poplatníka a jeho vykázanými příjmy by byl vyšší než sedm milionů korun, finanční správa by ho mohla vyzvat k prokázání původu majetku… více

Komerční prezentace
Mobilní web