Česká spořitelna bude propouštět, kvůli úsporám zruší 600 míst

Česká spořitelna (ČS), banka s největším počtem klientů v zemi, zruší 600 míst. O práci přijde zhruba každý dvacátý pracovník. Banka zároveň plánuje snížit provozní náklady. Dohromady by tak měla ještě letos ušetřit miliardu korun. Informuje o tom server iHned.cz. Spořitelna před týdnem oznámila, že loni dosáhla historicky nejvyššího čistého zisku.

 Česká spořitelna
7.3.2013 16:19   |  

Snížení se bude týkat celé finanční skupiny, která na konci loňského roku zaměstnávala 11 014 lidí. „Propuštění se dotkne všech částí banky napříč pozicemi, včetně manažerských,“ řekla serveru iHned.cz mluvčí ČS Kristýna Havligerová. „Záměrem zeštíhlení je zvýšení efektivity, abychom si mohli vytvořit prostor pro další růst, ze kterého budou profitovat hlavně naši klienti,“ dodala.

Spořitelna uvedla, že škrty neovlivní počet poboček a banka bude pokračovat ve svých plánech síť rozšiřovat.

Skupinu kromě banky tvoří 13 dceřiných společností - stavební spořitelna, penzijní společnost, makléřská společnost Brokerjet, poradenská společnost Erste Corporation Finance, nemovitostní fond Reico, realitní společnost, sAutoleasing a S Morava Leasing a další firmy.

Česká spořitelna loni meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 21,8 procenta na rekordních 16,61 miliardy korun.


• Čtěte také:

České spořitelně loni stoupl zisk o pětinu

Internetová válka: hackeři zaútočili na bankovní domy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web