Česká spořitelna nově nabízí hypotéku na pronájem

Od června bude Česká spořitelna nově poskytovat hypotéku, kterou bude možné financovat například nákup činžovního nebo rodinného domu s nebytovými prostory a dále ho pronajímat.

Česká spořitelna
21.5.2014 19:27   |  

„Na českém trhu pozorujeme nový trend – klienti mají více než dříve zájem o hypotéku nikoliv jako o způsob zajištění vlastního bydlení, ale jako druh investice,“ řekla webu finexpert.cz Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

Hypotéka na pronájem je určena pro klienty, kteří mají zájem o koupi činžovního domu, rodinného domu s nebytovými prostory, bytu či rekreačního objektu za výhodných podmínek úvěru na bydlení a následně jej pronajímat. Nově je také možné při dokládání příjmů využít právě příjmy z pronájmu pořizované nemovitosti, a to až do výše 60 % nájemného u bytových jednotek a 30 % nájemného u nebytových jednotek.

Hypotéky klesly na další rekordní dno: 2,88 procenta

Úrokové sazby hypoték v dubnu opět potěšily klienty. Průměrná sazba propadla na 2,88 procenta, a dostala se tak opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele Fincentrum Hypoindex. Předchozí minimum bylo v březnu, kdy průměrná sazba činila 2,93 procenta. Hypoindex sleduje průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace od roku 2003.

Sazby tak úspěšně otestovaly předchozí dno a odepsaly dalších 0,05 procenta. Meziročně úrokové sazby klesly o 0,2 procenta.

Výrazné snížení úrokových sazeb hypoték pocítí především domácnosti na svých rodinných rozpočtech. Klient, který před pěti lety čerpal hypoteční úvěr milion korun za průměrnou úrokovou sazbu, ho mohl v dubnu refinancovat (či refixovat) s průměrnou úsporou 1411 korun měsíčně při zachování dvacetileté splatnosti.


Čtěte také:

Hypotéky klesly na další rekordní dno: 2,88 procenta

Hypotéky jsou nejlevnější v historii. Na dno prý ještě nedosáhly

Ceny nových bytů zůstanou letos příznivé

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web