Česká spořitelna zlevňuje hypotéky na 4,49 procenta

8.4.2010 12:38   |  

Česká spořitelna (CS) v rámci jarní nabídky snižuje úrokovou sazbu hypotečního úvěru. Klienti ČS mohou získat sazbu hypotéky již od 4,49 procenta.

„Zvýhodněním hypoték chceme dát další impuls k oživení zájmu o hypotéky. Ideální hypotéka poskytuje klientovi nejen výhodnou sazbu v daném okamžiku, ale také vysokou míru jistoty do budoucna,“ uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. Jistotu při splácení podle něj klient získá, pokud si sjedná pojištění schopnosti splácet. Další snížení sazby klientovi zajistí garance úrokové sazby v průběhu celého splácení hypotéky, tedy nejen u první fixace.

Na snížení úrokové sazby dosáhne každý žadatel o úvěr. Nejnižší sazbu lze získat s Ideální hypotékou s úrokovou bonifikací. Ta klientům přináší standardní slevu z úrokové sazby ve výši jednoho procenta po celou dobu splácení u poloviny z výše úvěru, a to u pětileté fixace úrokové sazby, minimálně dvacetileté splatnosti úvěru a při sjednání pojištění schopnosti splácet.

Klient může po skončení fixace úrokové sazby předčasně uhradit až dvacet procent ze zbývající výše hypotéky. Sjednání hypotéky je zdarma, klient navíc automaticky získá on-line ocenění nemovitosti přímo v pobočce a může čerpat úvěr až 3 měsíce od podpisku smlouvy. Banka také nabízí i další služby, jako například možnost odložit si nebo pozastavit splátky či čerpat část prostředků jednoduše na základě čestného prohlášení.

Celkový objem hypotečního portfolia České spořitelny činil k 31. prosinci 2009 117,8 miliardy korun, což je o 1,4 procenta více než v roce 2008.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web