Česká spořitelna sníží počet vrcholových manažerů

Česká spořitelna sníží počet vrcholových manažerů. Někteří vedoucí pracovníci, kterým bude manažerská smlouva ukončena, budou mít možnost pokračovat v jiných pozicích banky. Důvodem je zjednodušení řídící struktury spořitelny.

Česká spořitelna
24.3.2015 17:52   |  

„Zatím není možné stanovit, kolik manažerů přijme jiné pozice a kolik z nich banku opustí, proto nemůžeme uvést přesnější číslo o počtu propouštěných,“ řekla mluvčí banky Kristýna Havligerová.

Spořitelna v souladu s požadavky vyplývajícími ze zákoníku práce dnes doručila Úřadu práce ČR zprávu o možném propouštění zaměstnanců. Takové oznámení mají povinnost učinit firmy s více než 300 zaměstnanci vždy, když během 30 dnů předpokládají propuštění alespoň 30 pracovníků. „Žádné číslo nyní neexistuje, nicméně může se stát, že přesáhne třicet, na druhou stranu se tak stát nemusí,“ dodala Havligerová.

Celkový počet zaměstnanců skupiny České spořitelny činil 28. února 10 859. Pro srovnání ke konci roku 2014 to bylo 10 504 zaměstnanců, ke konci roku 2013 pak 10 454.

České spořitelně, největší tuzemské bance podle počtu klientů, loni klesl neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,3 procenta na 15,07 miliardy korun. Skupina Erste Group Bank, která ČS ovládá, se loni dostala do ztráty 1,44 miliardy eur (39,63 miliardy korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web