Česká spořitelna spustila síť poboček pro bohaté klienty

20.10.2010 16:27   |  

Česká spořitelna začala od dneška nabízet svým klientům s vyššími příjmy v samostatné pobočkové síti služby pod hlavičkou ČS Premier. Základní bankovní služby banka poskytuje zdarma. Novinkou v balíku prémiových služeb je vydání kreditní karty VISA Infinity, kterou banka nabízí jako první na trhu.

Kritérii vstupu do prémiového programu spořitelny je mít buď jeden milion korun v úsporách a investicích na účtech České spořitelny, nebo mít pravidelný měsíční příjem u banky ve výši 100 tisíc korun. K podmínkám udržení konta patří i dosažení stanoveného objemu transakcí, především na platebních kartách ve výši 400 tisíc korun za rok, tedy 33 tisíc korun za měsíc.

Pokud klient ani po třech měsících od začátku využívání služeb ČS Premier požadovaných parametrů nedosáhne, banka mu zpětně naúčtuje poplatek ve výši 1000 korun za měsíc. Cílem zavedení prémiových služeb je podle ředitele úseku premium centra ČS Jiřího Zelinky získat minimálně padesát tisíc nových klientů z tohoto segmentu. Nyní Česká spořitelna podle jeho slov ovládá jednu třetinu trhu.

Banka zatím otevřela tři specializované pobočky, dvě v Praze a jednu v Brně a hodlá jejich počet do pěti let rozšířit na 20. Stavět by se mělo nejdříve v Praze, ale na seznamu je i Ostrava.

Při koncipování fungování projektu ČS Premier vycházela Česká spořitelna z výsledků výzkumu, který si nechala vypracovat. Podle něj bohatí klienti hledají nabídku vyšší úrovně služeb v oblasti finančních služeb. Výzkum řekl, že očekávají prvotřídní služby pod nějakou zavedenou značkou.

V rácmi ČS Premier získá každý kleint Osobní účet Premier, u kterého bude mít vedení účtu, dvě debetní karty, výběry z bankomatů v Česká republika a v zemích skupiny Erste, službu Servis 24 přímého bankovnictví a další služby zdarma. Kromě toho se klienti stanou držiteli karet kreditní karty VISA Infinite.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web