Česká spořitelna vydala dluhopisy za miliardu pro drobné investory

3.1.2011 13:46   |  

Česká spořitelna (ČS) vydala strukturované dluhopisy za jednu miliardu korun, které jsou určeny k prodeji drobným investorům. Zájemci je mohou ode dneška nakoupit ve vybraných pobočkách ČS.

Podle mluvčí ČS Kristýny Havligerové je jmenovitá hodnota dluhopisu deset tisíc korun. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů, které nebudou úročeny, jsou tři kusy. Jejich výnos je závislý na koši akcií světových trhů a naroste jednorázově ke dni konečné splatnosti dluhopisů, který bude 30. ledna 2015.

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je podobně jako podílový fond společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, jež odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je ČS. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

Aktuální seznam poboček, které nabízejí dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce zájemci získají na internetových stránkách www.csas.cz. „Investování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet v Centrálním depozitáři cenných papírů,“ doplnila Havligerová.

Autor: čtk, mediafax, haj

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web