Česká spořitelna vydala hypoteční zástavní listy za 4 miliardy korun

22.4.2011 11:15   |  

Česká spořitelna dnes vydala hypoteční zástavní listy za čtyři miliardy korun, které jsou určeny drobným investorům. Zájemci je mohou ve vybraných pobočkách České spořitelny koupit od 26. dubna. Informovala o tom dnes spořitelna.

Jmenovitá hodnota dluhopisu je 10.000 korun. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů jsou tři kusy. Dluhopisy jsou úročeny 0,3 procenta ročně. Jejich splatnost je 22. dubna 2015.

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je podobně jako podílový fond společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, jež odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je ČS. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

Hypoteční zástavní listy jsou volně obchodovatelné cenné papíry, jejichž vydáním si banky obstarávají prostředky na poskytování hypotečních úvěrů. Jsou kryty dvojím způsobem - zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. Odborníci je považují za výhodnou a bezpečnou investici.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web