Česká spořitelna vydává miliardu v nových dluhopisech

22.10.2010 11:16   |  

Česká spořitelna vydala novou emisi strukturovaných dluhopisů v celkovém objemu jedné miliardy korun. Dluhopisy jsou určeny k prodeji drobným investorům a zájemci je mohou nakoupit ve vybraných pobočkách banky od 25. října 2010. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů jsou 3 kusy. Nominální hodnota jednoho cenného papíru je 10 000 korun.

Dluhopisy nebudou úročeny a výnos dluhopisů je závislý na koši akcií světových trhů a naroste jednorázově ke dni konečné splatnosti dluhopisů, která je 14. listopadu 2014. Dluhopisy jsou vydány ve formě takzvaného sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem
vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu.

Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu. „Čistý výnos emise po zaplacení všech odměn, nákladů a výdajů souvisejících s emisí, použijeme na rozvoj podnikatelských aktivit,“ řekla mluvčí banky Kristýna Havligerová.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web