Česká spořitelna vyplatí dividendu ve výši 30 korun

20.4.2011 14:50   |  

Akcionáři České spořitelny na dnešní valné hromadě schválili vyplacení hrubé dividendy za loňský rok, a to ve výši 30 korun na akcii. Celkově bude na dividendách vyplaceno 4,56 miliardy korun, rozhodnuto bylo i o celkovém rozdělení zisku.

Rozhodným dnem pro výplatu je dnešek. Valná hromada schválila i účetní uzávěrku za rok 2010. Rozhodla také o změně stanov, akci na majitele budou převedeny na akcie na jméno. Upraven byl počet členů představenstva.

Většinu divident získá rakouská skupina Erste Group, které ve Spořitelně vlastní téměř 98 procent akcií. Za rok 2010 vykázala Česká spořitelna nekonsolidovaný čistý zisk po zdanění ve výši 11,9 miliardy korun. Externím auditorem banky pro letošek nadále zůstává společnost. Znovuzvolení se dočkali členové dozorčí rady Bernard Spalt a Heinz Kessler.

Spořitelna letos chystá investici do poboček ve výši jedné miliardy korun. Jejich počet ale zůstane přibližně stejný, některé se ale přestěhují či projdou rekonstrukcí.

Autor: bru, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Na fotbalový stánek Bohemians má zálusk developer Ekospol

Na fotbalový stánek Bohemians má zálusk developer Ekospol E15 exkluzivně

Do vleklé hry o fotbalový stadion Ďolíček v Praze Vršovicích vstoupil podle informací deníku E15 nový hráč. Developerská společnost Ekospol realitního podnikatele Evžena Korce je… více

Komerční prezentace
Mobilní web