Česká spořitelna zruší některé poplatky, zato zdraží výběry z bankomatů

Česká spořitelna ve svém novém ceníku od ledna 2014 ruší některé poplatky, sankce za nesplácení úvěrů však bude vyšší. Všechny peněžní ústavy připravují úpravy všeobecných obchodních podmínek v souvislosti s účinností nového Občanského zákoníku.

 Česká spořitelna (ilustrační foto)
31.10.2013 17:14   |  

Česká spořitelna zruší celkem 11 poplatků. Od příštího roku nebude účtovat šestikorunový poplatek za změnu PIN u platebních karet, za odemknutí či zamknutí karty, za změnu transakčních limitů u platební karty, za vklad hotovosti přes bankomat ČS. Dále nebude u spotřebitelských a hotovostních úvěrů účtovat poplatek 500 korun za potvrzení o zůstatku na účtu zpracované na žádost klienta, 200 korun za sjednání úvěru na sporožirovému účtu na dobu neurčitou v pobočce a poplatek 150 korun za změnu limitu na sporožirovému účtu na dobu neurčitou z podnětu klienta v pobočce.

Které služby České spořitelny budou od příštího roku bez poplatku
Změny PIN u platební karty
Odemknutí nebo zamknutí karty
Změna transakčních limitů u platební karty
Vklad hotovosti přes bankomat ČS
Potvrzení o zůstatku u spotřebitelských a hotovostních úvěrů
Sjednání úvěru sporožirového účtu na dobu neurčitou
Změna limitu na sporožirovém účtu na dobu neurčitou

Dražší výběry z bankomatů

Více peněz zaplatí klienti, kteří budou vybírat peníze z bankomatu pomocí kreditních karet. Zatímco do konce roku budou moci vybírat z bankomatů ČS a v cizině z bank Erste peníze za poplatek 19 Kč, od ledna to bude 39 korun. V bankomatech jiné banky v ČR to bude 49 proti nynějším 40 korunám.

Výběry z bankomatů budou dražší
nyní od 1. 1. 2014
Výběr z bankomatů kreditní kartou 19 Kč 39 Kč
Výběr u jiné banky 40 Kč 49 Kč

U debetních karet banka poplatky nemění. Sankce za nesplácení úvěru u kreditní karty bude 500 korun. Jde o sloučení dvou sazeb, nyní cena za správu klienta v prodlení činí 300 korun, cena za nedodržení data splatnosti kreditní karty 250 korun. Spořitelna dále ruší poštovné za poslání upomínky nebo výzvy při nesplácení úvěru.

Další banky: žádné zásadní změny

ČSOB nový sazebník od ledna 2014 chystá. „Změny by neměly být nějak zásadní, v naprosté většině jde o změny textací, popřípadě doplnění v návaznosti na nový občanský sazebník,“ řekla ČTK mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Komerční banka žádné zásadní změny v sazebníku nechystá. Banka podle mluvčí Moniky Klucové dlouhodobě rozvíjí koncept cenové politiky MojeOdměny, který zavedla v roce 2011.

Také Raiffeisenbank prý jen sjednocuje ceny tří marginálnich poplatků využívaných jen velmi malým počtem klientů. K žádným změnám u standardně využívaných služeb nedochazí, dodal mluvčí banky Tomáš Kofroň.


Čtěte také:

Slabé výnosy z úvěrů připravily o část zisku Erste i Českou spořitelnu

Banky už ve sporu o poplatky vedou drtivě. Zvrátit to může Ústavní soud

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu si lobbista Marek Dalík odpyká čtyři roky ve vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který o jeden rok… více

Komerční prezentace
Mobilní web