Česká UniCredit Bank převezme leasingovou sestru

E15 exkluzivně Nedlouho poté, co česká UniCredit Bank dokončila fúzi se slovenskou sesterskou pobočkou, chystá se k další operaci. Od mateřské skupiny koupí českou i slovenskou UniCredit Leasing.

UniCredit Bank
16.1.2014 6:07   |  

Šéf středoevropské divize UniCredit Group Gianni Franco Papa uvedl, že převzetí leasingových společností bankami je strategie pro celou středoevropskou skupinu UniCredit.

Převzetí české a slovenské sestry tuzemskou UniCredit Bank proběhne letos, jak deníku E15 potvrdil šéf banky Jiří Kunert. Leasingová společnost sice bude vlastněna přímo bankou, zůstane však její dceřinou firmou.

Česká a slovenská UniCredit Bank dokončily fúzi v prosinci, Papa deníku E15 řekl, že je s výsledkem spokojen. Spojený ústav může díky nižší potřebě vázání kapitálu vstupovat do ještě větších firemních úvěrů, banka bude mít více peněz na investice i inovace, dodal. Spojená UniCredit Bank představuje z hlediska velikosti jedničku na slovenském trhu, na českém se drží na čtvrtém místě.


Čtěte také:

Jiří Kunert: Bankám se díky intervenci trochu vylepší účetnictví

Česká UniCredit vydala zahraniční emisi bondů za 22 miliard

UniCredit v Česku letos vydělala už 2,5 miliardy, rostou jí hypotéky

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web