Česká UniCredit Bank převezme leasingovou sestru

E15 exkluzivně Nedlouho poté, co česká UniCredit Bank dokončila fúzi se slovenskou sesterskou pobočkou, chystá se k další operaci. Od mateřské skupiny koupí českou i slovenskou UniCredit Leasing.

UniCredit Bank
16.1.2014 6:07   |  

Šéf středoevropské divize UniCredit Group Gianni Franco Papa uvedl, že převzetí leasingových společností bankami je strategie pro celou středoevropskou skupinu UniCredit.

Převzetí české a slovenské sestry tuzemskou UniCredit Bank proběhne letos, jak deníku E15 potvrdil šéf banky Jiří Kunert. Leasingová společnost sice bude vlastněna přímo bankou, zůstane však její dceřinou firmou.

Česká a slovenská UniCredit Bank dokončily fúzi v prosinci, Papa deníku E15 řekl, že je s výsledkem spokojen. Spojený ústav může díky nižší potřebě vázání kapitálu vstupovat do ještě větších firemních úvěrů, banka bude mít více peněz na investice i inovace, dodal. Spojená UniCredit Bank představuje z hlediska velikosti jedničku na slovenském trhu, na českém se drží na čtvrtém místě.


Čtěte také:

Jiří Kunert: Bankám se díky intervenci trochu vylepší účetnictví

Česká UniCredit vydala zahraniční emisi bondů za 22 miliard

UniCredit v Česku letos vydělala už 2,5 miliardy, rostou jí hypotéky

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web