Česká UniCredit vydala zahraniční emisi bondů za 22 miliard

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dokončila emisi hypotečních zástavních listů v hodnotě 800 milionů eur (téměř 22 miliardy korun) na zahraničních trzích. Cenné papíry s pětiletou splatností nabídnou roční výnos 1,875 procenta, budou se obchodovat na lucemburské burze podle anglického práva.

UniCredit Bank
10.12.2013 15:39   |  

Podle Jiřího Kunerta, generálního ředitele české UniCredit, která se nedávno sloučila se sesterskou bankou ze Slovenska, tato emise podpoří financování lokálních investic v obou zemích. „Nízké náklady na financování výrazně zvýší naši konkurenční pozici na trhu,“ dodal Kunert.

Emise bondů na jiném než českém trhu umožnila novela zákona o dluhopisech z loňského roku. Cenné papíry budou díky tomuto kroku více likvidní a UniCredit je rovněž může použít jako zástavu při krátkodobých měnových operacích s Evropskou centrální bankou.

„Pevně věříme v diverzifikaci finančních prostředků. Vstupem na eurodluhopisový trh získáme přístup k mezinárodním investorům a výrazně rozšíříme možnosti financování,“ uvedl finanční ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Gregor Hofstaetter-Pobst.

„Finanční prostředky z této emise dluhopisů jsou příkladem synergií, které byly plánovány v rámci sloučení UniCredit Bank v České republice a na Slovensku,“ vysvětlil šéf slovenské pobočky UniCredit Bank Miroslav Štrokendl.

Agentura Moody’s ohodnotila tyto hypoteční zástavní listy ratingem A3. Splatné budou k 13. prosinci 2018. Investiční rating A3 potvrzuje kvalitu těchto zajištěných dluhopisů i hypotečního portfolia.


Čtěte také:

UniCredit v Česku letos vydělala už 2,5 miliardy, rostou jí hypotéky

AXA Bank v Česku končí. Klienty získá UniCredit Bank

Hackeři z Czechurity napadli web české UniCredit Bank. Nešlo o DDoS

Autor: vag

Komentáře

Čtěte také

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Ministerstvo dopravy si vzpomnělo na starou trasu někdejšího expresu Vindobona a začalo oprašovat plány na zavedení spoje z Prahy do Vídně přes jižní Čechy. Jedním z cílů by bylo… více

Mobilní web