České banky tlačí úroky hypoték dolů

1.9.2010 7:40   |  

Banky se předhánějí v časově omezených marketingových kampaních. Například druhý největší tuzemský poskytovatel hypotečních úvěrů Komerční banka od včera nabízí hypotéku s úrokem od 3,95 procenta, pokud se klient rozhodne pro tříletou fixaci. Maximální výše hypotečního úvěru je 85 procent hodnoty zastavované nemovitosti.

Nově banka také umožní každý rok bez sankcí mimořádnou splátku do výše dvaceti procent hypotéky. Podmínkou je zažádání o hypotéku do konce září a podpis smlouvy do 12. listopadu. Novinkou je také zálohové čerpání hypotéky na výstavbu rodinného domu. Čerpání hypotéky probíhá zhruba v pěti splátkách, bez dokládání faktur. Banka kontroluje průběh výstavby sérií osobních návštěv.

UniCredit Bank ode dneška snižuje svou marži na hypotéky s pohyblivým úrokem, který se odvozuje od měsíční sazby na mezibankovním trhu k níž si banka připočte svou marži. Od 1. září činí úroková sazba 3,3 procenta. Pokud si klient pořídí pojištění a převede od banky platební styk do UniCredit, dostane se na úrok tři procenta. U hypoték s fixací lze docílit zřízením pojištění a převedením platebního styku do UniCredit snížení sazby z 4,6 procenta na rovná čtyři procenta.

LBBW Bank nabízí do konce října hypotéky s garantovanou sazbou 3,99 procenta pro hypotéky do 70 procent, respektive 4,29 procenta pro úvěry nad 70 procent hodnoty zastavované nemovitosti.

Raiffeisenbank se s úrokovými sazbami hýbat nechystá. „Nyní nevidíme jakýkoliv ekonomický důvod ke snižování sazeb,“ uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň. Slevy nabízí banka klientům na tradičních hypotečních dnech, které proběhnou v polovině října.

Hypoteční banka, lídr českého trhu s hypotékami, žádné marketingové kampaně nechystá. Její mediální zástupce Marcel Bodnár tvrdí, že její nabídka pokrývá potřeby klientů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web