České dráhy mají první rating od Moody's

5.5.2011 20:00   |  

České dráhy získaly od mezinárodní ratingové agentury Moody's Investors Service vůbec první rating. Je zatím předběžný a Moody's jej stanovila na stupeň (P) Baa1, což je známka se střední mírou rizika. Výhled je ovšem negativní, což znamená, že agentura by jej mohla v blízké době snížit.

Přidělení ratingu od renomované agentury znamená, že České dráhy mohou vstoupit na mezinárodní kapitálové trhy. Vlastníkem Českých drah je stát a díky ratingu tak podnik nyní může pokračovat v plánu, který počítá s emisí dluhopisů denominovaných v eurech.

Agentura Moody's už dříve avizovala, že firmě ve vlastnictví státu přidělí definitivní rating až po tom, co České dráhy dokončí plán posílení kapitálové struktury. A to tím, že si zajistí dlouhodobé financování ve výši alespoň 7,5 miliardy korun.

Předběžný rating je tři stupně nad spekulativním pásmem. Konečný rating by se podle agentury Reuters mohl od předběžného lišit.

České dráhy v současné době hledají hlavního manažera, který by jim zorganizoval emisi mezinárodních dluhopisů v objemu až 300 milionů eur. Podnik uvedl, že manažera vybere, až bude mít přidělen rating. Mezinárodní emise dluhopisů většinou firmám organizují velké banky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web