České pojišťovně klesl v pololetí zisk téměř o miliardu

České pojišťovně (ČP) v pololetí meziročně klesl čistý zisk o 916 milionů korun na dvě miliardy korun. Společnost, která je největší pojišťovnou na českém trhu, na pojistném vybrala 16,4 miliardy korun. To bylo o dvě procenta méně než ve stejném období loni. Domácí pojišťovny vybraly letos podle českých standardů na pojistném 41,3 miliardy korun, což byl meziročně pokles o 0,2 procenta.

 Česká pojišťovna
13.8.2012 14:50   |  

„ČP si dokázala udržet ziskovost i na značně erodujícím českém pojistném trhu. Díky naší strategii a rozsáhlým úsporám v provozní efektivnosti je technický (provozní) výsledek za prvních šest měsíců roku 2012 v meziročním srovnání stabilní,“ uvedl generální ředitel pojišťovny Pavel Řehák.

V neživotním pojištění činilo předepsané pojistné 10,2 miliardy korun, a bylo tak meziročně nižší o 3,4 procenta. V životním pojištění činil předpis 6,2 miliardy korun a proti loňsku byl prakticky stabilní.

„Naše celkové předepsané pojistné sice meziročně kleslo, avšak jen o dvě procenta, zatímco ještě před rokem to bylo o šest procent. K největšímu nárůstu předepsaného pojistného došlo v pojištění podnikatelů, a to jak u malých, tak i velkých rizik,“ komentoval výsledky Řehák.


Čtěte také:

V pojišťovnictví se nedaří, Allianz vydělává na správě majetku

O aktiva pojišťovny Direct se pere konkurence


Pojišťovna podle něj dále posiluje svou pozici v nejatraktivnějších částech trhu, tedy v pojištění motorových vozidel a běžně placeném životním pojištění.

Bilanční suma ČP byla stabilní a v prvním pololetí roku 2012 dosáhla téměř 117 miliard korun. Vlastní kapitál ČP ke konci června činil 18,3 miliardy korun. „Naše kapitalizace je téměř dvakrát vyšší než u nejbližší konkurenční pojišťovny a dokonce téměř čtyřikrát, vyšší než předepisuje regulátor,“ upozornil Řehák.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web