Česko vydalo dluhopisy o objemu 2 miliard eur

6.9.2010 19:00   |  

Česká republika dnes vydala emisi státních dluhopisů v eurech v celkovém objemu dvou miliard eur (cca 49 miliard korun). Dluhopisy jsou splatné v dubnu 2021. Na dotaz ČTK to uvedl náměstek ministra financí Jan Gregor.

„Emise dluhopisů potvrdila dobrou pozici České republiky na zahraničních trzích. Zájem investorů převyšoval její objem,“ uvedl Gregor. O emisi státních dluhopisů v eurech se hovoří již od počátku letošního roku.

Předchozí ministr financí Eduard Janota chystal vydat tyto dluhopisy v objemu jedné miliardy eur (asi 25 miliard korun), ovšem pouze za příznivé situace na finančních trzích. Chystaná transakce byla první emisí zahraničních dluhopisů vydanou od října loňského roku, kdy MF emitovalo státní dluhopisy ve švýcarských francích.

Ministerstvo financí si chce podle strategie financování a řízení státního dluhu letos půjčit 280 miliard korun. Z toho na zahraničním trhu chce získat maximálně 140 miliard korun. MF určilo jako vedoucí manažery připravované emise státních dluhopisů v eurech společnosti Barclays Capital, Českou spořitelnu a Deutsche Bank.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web