Českou exportní banku povede Bakajsa

9.9.2010 11:58   |  

Dozorčí rada České exportní banky (ČEB) dnes pověřila řízením této státní finanční instituce Michala Bakajsu. Deníku E15 to potvrdil sám Bakajsa. Dosavadní šéf Lubomír Pokorný již dříve na svou funkci rezignoval, dozorčí rada dnes jeho rezignaci přijala.

Bakajsa banku povede až do doby než o dalším nástupci Pokorného rozhodnou akcionáři – v případě ČEB tedy zástupci státu. Banka, která se úvěrováním vývozců podílí na státní exportní politice, byla v poslední době kritizována kvůli údajným pochybným transakcím. Ministr průmyslu Martin Kocourek situaci v ČEB prověřuje a slibuje změny v její činnosti.

Michal Bakajsa byl dosud náměstkem generálního ředitele pro úsek obchodu a je také členem představenstva. Do České exportní banky přišel z ČSOB, kde měl na starosti exportní a strukturované financování obchodu. Zastával názor, že na financování exportu se státní podporou by se kromě ČEB měly více podílet také komerční banky. Má zkušenosti i z dalších bank včetně České spořitelny. V minulosti byl vrcholovým basketbalistou a také působil v různých funkcích ve sportovním klubu Sparta Praha.

Autor: Jan Žižka

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web