Český pojistný trh v pololetí stagnoval

Český pojistný trh v pololetí mírně klesl. Tuzemské pojišťovny vybraly na pojistném 58,6 miliardy korun, což bylo meziročně o 0,1 procenta méně. O číslech informovala České asociace pojišťoven (ČAP), jež sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. Loni vybraly pojišťovny na pojistném 115,5 miliardy korun, o 0,1 procenta méně než předloni.

Zloděj, ilustrační foto
30.7.2013 15:31   |  

„Pokles celkového předepsaného pojistného o 70 milionů korun meziročně potvrdil úroveň stagnace pojistného trhu,“ uvedla asociace. Statistiky ukazují v pololetí mírný růst o 1,1 procenta u běžně placeného životní pojištění, pokles u pojištění vozidel o 1,5 procenta a zároveň snížení ještě nedávno rostoucích podnikatelských pojištění.

Vývoj v životním pojištění je srovnatelný podle asociace s předchozím obdobím. Celkově segment životního pojištění klesl o 0,1 procenta s předepsaným pojistným 23,1 miliardy korun.

Příčinou je výrazný propad předepsaného pojistného u jednorázového životního pojištění meziročně o 17 procent způsobený zejména snížením výnosů finančních trhů ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Předepsané pojistné u neživotního pojištění rovněž v pololetí kleslo meziročně o 0,1 procenta, a to na necelých 35,5 miliardy korun.

Proti stejnému období loni se výrazně zvýšila aktivita pojišťoven mimo území ČR. Předepsané pojistné uzavřené na cizích trzích dosáhlo 1,78 miliardy korun a v pololetí letošního roku se zvýšilo meziročně více než dvojnásobně.


Čtěte také:

Pojišťovny plánují změny všeobecných podmínek

Účet po povodních: pojišťovny mají nahlášeny škod za 6,7 miliardy


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web