Český pojistný trh v pololetí stagnoval

Český pojistný trh v pololetí mírně klesl. Tuzemské pojišťovny vybraly na pojistném 58,6 miliardy korun, což bylo meziročně o 0,1 procenta méně. O číslech informovala České asociace pojišťoven (ČAP), jež sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. Loni vybraly pojišťovny na pojistném 115,5 miliardy korun, o 0,1 procenta méně než předloni.

Zloděj, ilustrační foto
30.7.2013 15:31   |  

„Pokles celkového předepsaného pojistného o 70 milionů korun meziročně potvrdil úroveň stagnace pojistného trhu,“ uvedla asociace. Statistiky ukazují v pololetí mírný růst o 1,1 procenta u běžně placeného životní pojištění, pokles u pojištění vozidel o 1,5 procenta a zároveň snížení ještě nedávno rostoucích podnikatelských pojištění.

Vývoj v životním pojištění je srovnatelný podle asociace s předchozím obdobím. Celkově segment životního pojištění klesl o 0,1 procenta s předepsaným pojistným 23,1 miliardy korun.

Příčinou je výrazný propad předepsaného pojistného u jednorázového životního pojištění meziročně o 17 procent způsobený zejména snížením výnosů finančních trhů ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Předepsané pojistné u neživotního pojištění rovněž v pololetí kleslo meziročně o 0,1 procenta, a to na necelých 35,5 miliardy korun.

Proti stejnému období loni se výrazně zvýšila aktivita pojišťoven mimo území ČR. Předepsané pojistné uzavřené na cizích trzích dosáhlo 1,78 miliardy korun a v pololetí letošního roku se zvýšilo meziročně více než dvojnásobně.


Čtěte také:

Pojišťovny plánují změny všeobecných podmínek

Účet po povodních: pojišťovny mají nahlášeny škod za 6,7 miliardy


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web