Čeští brokeři se perou o byznys Brokerjetu, na přerozdělení trhu mají čtyři měsíce

Na trhu domácích online brokerů se může během příštích čtyř měsíců odehrát největší klientská migrace za poslední léta. „K rozebrání“ je totiž 22 tisíc účastníků uzavíraného brokerjetu České spořitelny, což představuje takřka pětinu českého trhu. Do souboje o byznys s loňským obratem 40 miliard korun ihned vyrazili všichni zbývající velcí hráči disponující internetovou obchodní platformou. Dědicem klientského kmene se má nicméně z vůle České spořitelny stát dánská Saxo Bank.

ilustrační foto
14.7.2015 17:24   |  

„Se Saxo Bank spolupracujeme už dlouho. Nabízíme totiž dvě různé aplikace, naše původní neumí forex, a proto nabízíme i druhou od dánské banky,“ uvádí mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová. Spořitelna straní Saxo Bank tím, že převod investičního portfolia k dánskému brokerovi nezpoplatňuje.

Pokud klient zamíří k jinému obchodníkovi, zaplatí odchodné 900 korun za každý titul ve svém portfoliu. Sama spořitelna bývalým klientům brokerjetu nově nabídne jen bezplatný převod do služby telefonního brokera přes telefon v rámci služby Investiční makléř.

Hon na klienty

„Končí váš obchodník? Patria se o vás postará,“ výmluvně vítá návštěvníky stejnojmenného burzovního portálu reklamní kampaň spuštěná ve stejný den, kdy Česká spořitelna oznámila klientům dceřiného brokerjetu ukončení služeb. Jen o několik hodin na to spustila hon na klienty i Fio banka, která momentálně v Česku ovládá majoritu burzovního online trhu. Brokeři vesměs lákají na dočasné odpuštění poplatků za transfer klientských portfolií, či několikaměsíční bezplatný informační servis.

Ještě dále jde nejmladší online obchodník na trhu, holandský broker Degiro, který do konce srpna nabízí bezplatné obchodování na trzích ve Spojených státech a Německu. Právě na zahraničních burzách přitom podle informací od brokerů obchodují Češi po internetu častěji než na domácím trhu.


Čtěte také:

Brokerjet České spořitelny ruší část služeb

BrokerJet končí, přechod ke konkurenci se může klientům prodražit

Česká spořitelna zavírá Brokerjet. Důvodem je malý zájem investorů

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web