Čeští klienti bank nevěří reklamám na bankovní služby a produkty

26.5.2010 11:06   |  

Až 52 procent klientů českých bank se od své banky nedozví všechny informace o podmínkách bankovních produktů a služeb a 60 procent z nich si myslí, že banky využívají informace v jejich neprospěch. Vyplývá to z průzkumu, který na vzorku pěti set respondentů uskutečnily finanční servery Prosebe.cz a Bankovnipoplatky.com.

Ze závěrů průzkumu dále vyplývá, že většina respondentů má v souvislosti s českými bankami nejčastější asociaci takovou, že banky znamenají vysoké poplatky a nevýhodné podmínky. Průzkum zároveň sledoval i to, zda respondenti věří bankovním reklamám. A pro banky výsledek není dobrou zprávou - naprostá většina dotazovaných totiž uvedla, že více věří reklamám na jogurty či alkohol. Průzkum také potvrdil, že zamlčování „celé pravdy“ o bankovních produktech vadí klientům mnohem více než samotná negativní informace.

Server Prosebe.cz uskutečnil ve spolupráci s Bankovnipoplatky.com reprezentativní výzkum (z hlediska velikosti obce, regionu, věku a vzdělání). Výzkumu, který proběhl mezi 15. a 20. dubnem 2010, se zúčastnilo 500 žen a mužů od 18 do 55 let. Cílem výzkumu bylo zjistit, jak lidé vnímají komunikaci českých bank, obzvláště z hlediska důvěryhodnosti a srozumitelnosti.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web