Cetelem přestal existovat. Je součástí francouzského giganta BNP Paribas

Lídr nebankovního trhu s půjčkami v Česku, společnost Cetelem, už formálně neexistuje. Francouzská bankovní skupina BNP Paribas oznámila, že dokončila fúzi se svou dceřinou firmou, která v Česku nabízí úvěrové produkty na více než čtyřech tisícovkách obchodních míst.

BNP Paribas
17.6.2015 9:06   |  

„K 31. květnu 2015 přestává Cetelem ČR existovat, majetek a závazky přechází na BNP Paribas Personal Finance SA, po skončení formálních procedur bude Cetelem vymazán z obchodního rejstříku,“ uvádí BNP Paribas v regulatorním hlášení České národní bance.

Zprávy o chystané fúzi přinesla média už dříve, Celý projekt přeshraniční fúze české nebankovní společnosti Cetelem se svou mateřskou společností BNP Paribas připravovala francouzská strana za dozoru svého regulátora a projekt probíhá již od minulého roku. Česká národní banka přitom souhlas s fúzí vydat nemusela, akceptuje povolení, které firmy dostaly od francouzské strany.

BNP Paribas bude moci využít silnou pozici Cetelemu, jenž umožňuje půjčky v tisícovkách kamenných a internetových obchodů, vydal přes milion kreditních karet a půjčuje přes internet. Naopak jí ale zatím bude chybět klasická pobočková síť, kterou Češi navzdory boomu on-line bankovních služeb po finančních institucích stále v průzkumech vyžadují.

Cetelem je největší nebankovní poskytovatel úvěrových produktů na českém trhu se specializací na půjčky a spotřebitelské úvěry. Mezi jeho hlavní konkurenty patří například společnosti Home Credit, Cofidis, Essox a Profi Credit.


Čtěte také:

Cetelem chce koupit banku Zuno

USA vyměřily bance BNP Paribas rekordní pokutu 177 miliard korun

Z Cetelemu bude banka, spojí se s mateřskou BNP Paribas

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web