Cetelem sází na přímé bankovnictví a digitální technologie

Na již značně nasycený český bankovní trh přibyl nedávno nový hráč. Na banku se změnila splátková firma Cetelem a plány má ambiciózní. Těžit chce hlavně z databáze dřívějších a současných klientů a fyzické přítomnosti v prodejnách s elektronikou, kde vzniknou její prodejní místa.

 peníze (ilustrační foto)
13.8.2015 6:31   |  

„Samotný přechod na banku, tedy sloučení Cetelemu s BNP Paribas Personal Finance, je pouze technickým krokem k tomu, co chceme na českém trhu realizovat,“ řekl deníku E15 Tomáš Siegler, ředitel Správy marketingu a komunikace. „Stáli jsme před otázkou, jak si klienty udržet a jak vztah s nimi prohloubit a došli jsme k bankovním produktům, k běžnému a spořicímu účtu. Naším cílem je zaměřit se výhradně na retailový trh,“ vysvětlil Siegler.

Čtěte více: Tomáš Siegler: Pobočky jsou skvělý prodejní kanál

Cetelem se bude snažit stavět na přímém bankovnictví a digitálních technologiích, zároveň si ale uvědomuje, že fyzické pobočky jsou pro banky i dnes důležité. „Ani ne proto, že by ji opravdu museli navštěvovat, ale z emocionálních důvodů. Pro pocit, že pokud budou potřebovat něco nenadálého řešit, budou mít kam zajít,“ říká Siegler. Cestou pro Cetelem budou tedy minipobočky v rámci prodejen elektroniky. „Chceme využít naší účasti u prodejců a tam umožnit osobní kontakt s klienty,“ uvedl Siegler.

Základem nabídky má být běžný a spořicí účet, kreditní karty a spotřebitelské úvěry Cetelem již nabízí. O hypotékách zatím nová banka neuvažuje. Cetelem ještě jako splátková společnost v loňském roce vydělala 1,4 miliardy korun při bilanční sumě 16 miliard korun. Air Bank, která je z nových bank nejúspěšnější loni vydělala 313 milionů korun. Mbank, která v Česku působí od podzimu 2007, skončila loňský rok v zisku 240 milionů a Fio banka vykázala zisk 81 milionů korun.


Čtěte také:

Cetelem přestal existovat. Je součástí francouzského giganta BNP Paribas

Cetelem chce koupit banku Zuno

Z Cetelemu bude banka. Spojí se s mateřskou BNP Paribas

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web