ČEZ si od čtyř bank půjčil přes 6 miliard

30.6.2011 19:35   |  

Energetická skupina ČEZ uzavřela čtyři bilaterální úvěrové smlouvy s Barclays Bank, Českou spořitelnou, ČSOB a Komerční bankou v celkovém objemu 255 milionů eur (6,2 miliardy korun). Firma o tom dnes informovala na svých internetových stránkách.

Společnost hodlá půjčené peníze použít na všeobecné potřeby Skupiny ČEZ, uvedla bez dalších podrobností firma. Splatnost úvěrů je tři roky.

V rámci programu Nová vize se chce ČEZ do roku 2015 finančně stabilizovat. Plánované investice na příštích pět let ČEZ snížil o čtvrtinu na asi 300 miliard korun. V posledních šesti letech ČEZ investoval zhruba 290 miliard korun, z toho 70 miliard v zahraničí.


Dále čtěte: ČEZ chce údajně prodat německé uhelné doly Mibrag


ČEZ je největší česká energetická firma, jejím majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí 66 procent akcií. Za rok 2010 zaznamenal meziroční pokles zisku o devět procent na 47,2 miliardy korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web