Chorvatská burza koupila burzu ve Slovinsku

Provozovatel chorvatské akciové burzy v Záhřebu koupil provozovatele burzy v Lublani, která je jedinou burzou v sousedním Slovinsku. Burzy doufají, že se jim tak podaří přilákat více investorů a zvýšit objem obchodů.

Burza cenných papírů
16.7.2015 20:17   |  

Lublaňská burza je členem skupiny akciových burz střední a východní Evropy (CEESEG). Mezi další členy skupiny patří burzy v Praze, Vídni a Budapešti.

„Po schválení regulačními orgány obou zemí a po navýšení kapitálu záhřebskou burzou by transakce měla být dokončena v posledním čtvrtletí letošního roku,“ uvedla burza v Záhřebu. Cenu burzy nezveřejnily.

Obrat lublaňské burzy loni podle jejích internetových stránek činil 686 milionů eur, což je 18,6 miliardy korun. Obrat záhřebské burzy dosáhl 3,9 miliardy kun, tedy 14 miliard korun. Šéfka záhřebské burzy Ivana Gažićová uvedla, že oba trhy jsou velmi podobné. „Investoři je často považují za jeden a chorvatští investoři vlastní značné investice ve slovinských společnostech,“ uvedla v prohlášení. „Očekáváme, že převzetí bude mít pozitivní vliv na obě burzy a oba kapitálové trhy, a zároveň přinese významné úspory ze spojení,“ dodala. Spojení by se podle ní mělo pozitivně odrazit na obratu obou burz, napsala agentura Reuters.

Čtěte také:

Chorvatská Podravka chystá vstup na burzu. V hledáčku je i Varšava

Manažeři investičních fondů syslí hotovost. Kvůli Řecku i Číně

Investiční společnosti čekají ve fondech další růst majetku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web