ČSOB chybovala - 300 tisícům klientů zúčtovala platbu dvakrát

27.4.2010 15:47   |  

Největší tuzemská banka řeší problém s platebními kartami. Přibližně 300 tisícům klientů totiž chybně započetla transakce platební kartou provedené převážně v uplynulém víkendu dvakrát místo jednou. Upozornil na to server iDnes.cz. Banka pochybení potvrdila, zítra by ale prý mělo být vše v pořádku.

„Komplikace se týkají zhruba 300 tisíc platebních karet našich klientů, kteří s nimi od minulého čtvrtka platili nebo vybírali hotovost z bankomatů,“ řekl Ivo Měšťánek, tiskový mluvčí ČSOB. Podle něj se banka všem svým klientům omlouvá za vzniklé nepříjemnosti. Chyba by měla být napravena ve středu.

Každému, kdo v závěru minulého týdne a o víkendu vybíral z bankomatu anebo platil kartou u obchodníka, byla odečtena platba z účtu a současně i stejná částka zablokována. „Klientům se tak snížil jejich disponibilní zůstatek,“ dodal Měšťánek.

Chyba v karetním systému se nejvíce dotkla klientů Poštovní spořitelny, která patří do stejné finanční skupiny jako ČSOB. „Pokud se klient potřebuje co nejrychleji dostat ke svým penězům, může se obrátit na svou pobočku, kde mu peníze ručně odblokují,“ řekl tiskový mluvčí.

Autor: jih, mediafax

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web