Čína bude mít soukromé banky. Pro začátek pět

Na čínském bankovním trhu se dějí velké věci. Sektor, na kterém dosud nerušeně vládly státní banky, se otevírá soukromému kapitálu. Vláda v Pekingu v úterý povolila vznik pěti soukromých bank. U zlomového rozhodnutí je desítka velkých firem.

 ilustrační foto
12.3.2014 8:59   |  

Soukromé banky budou nejdříve na zkoušku působit v provinciích Tchien-ťin, Če-ťiang a Kuang-tung a ve městě Šanghaj. Oznámil to Šang Fu-lin, předseda Čínské bankovní regulační komise na tiskové konferenci. Když se ho novináři zeptali, kdy k tomu dojde, předseda odpověděl, že kdykoli budou banky připravené. Mezi firmami, které budou svým kapitálem krýt bankám záda, jsou giganti jako největší čínský internetový obchod Alibaba, technologická společnost Tencent Holdings, největší výrobce autodílů Wanxiang Group, letecká společnost JuneYao Group a finanční konglomerát Fosun Group. Informoval o tom státní deník People’s Daily.

Čínské politické vedení se rozhodlo otevřít bankovnictví soukromým firmám poté, co si mnoho firem stěžovalo, že velké státní banky při poskytování úvěrů upřednostňují státní firmy, a soukromé firmy tak často řeší nedostatek peněz. O přelomovém kroku bylo rozhodnuto na zasedání komunistické strany loni v listopadu.


Čtěte také:

Čínské firmy se chystají na masivní ztráty

Airbus uvažuje o další čínské továrně, očekává obří zakázku

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

V Česku přibývá trestných činů neplacení výživného. Zvrátit se to rozhodl portál na zaměřený na vymáhání dlužného výživného, služba VašeVýživné.cz. Projekt podle šéfa Asociace… více

Komerční prezentace
Mobilní web